
Babs Gons is schrijver, dichter, performer, presentator en programmamaker. Als dichter en performer is ze een van de belangrijkste aanjagers van spoken word-poëzie in Nederland. Gedurende ruim vijfentwintig jaar heeft zij ook als initiator en artistiek leider een onmiskenbare en beslissende bijdrage geleverd aan de ontwikkeling en professionalisering van spoken word. Gons heeft binnen het Nederlandse poëtische en literaire landschap een geheel eigen, artistiek en multidisciplinair genre ontwikkeld, dat zich kenmerkt door een sterke maatschappelijke betrokkenheid.
Ze treedt wereldwijd op en haar veelzijdige oeuvre, dat nationaal en internationaal wordt gewaardeerd, is bekroond met talrijke onderscheidingen, waaronder de podiumpoëzieprijs De Johnny (2022) en de Gouden Ganzenveer (2024). Van 2023 tot 2025 was zij Dichter des Vaderlands, in het laatste jaar van haar aanstelling veranderde de naam van de functie in Dichter der Nederlanden.
In 2019 stelde zij Hardop samen, een bloemlezing met het werk van achttien spoken word-dichters. Twee jaar later volgde haar officiële poëziedebuut Doe het toch maar. In 2022 verscheen onder de titel Alles wat je liefhebt wordt mooi een selectie van haar columns in Het Parool. In 2026 werd haar bundel Wie zijn we morgen gepubliceerd.







